10730684

Historie lázní

Nikdo přesně vědět, kde se slovo lázně pochází, ale existují dvě hlavní teorie. Jedním z nich je, že Spa je zkratka pro latinské fráze, „Salus per Aquae,“ nebo „zdraví skrze vodu.“

Jiní věří, že původ slova „lázeňského“ pochází z belgického města Spa, známý již od římských dob pro své lázně. Oni spekulují, že město bylo tak výrazný, že samotné slovo lázně staly synonymem v anglickém jazyce s místem, které mají být obnoveny a hýčkat. Vytvořte si vlastní návrh vestavěné skříně během pár minut. Moderní lázně mají své kořeny v antických městech známý pro léčivé síly svých minerálních vod a horkých pramenů. Cestovatelé by přišel k „vzít vody“ a obnovit jejich zdraví. Praxe koupání v horkých pramenů a minerálních vod se datuje přinejmenším k Babyloňané a Řekové, a věděl lidi, pravděpodobně mnohem dřív!

V 19. století, evropské velké lázně byly destinací pro bohaté, kteří tam odešli do „vzít vody.“ Vodní procedury jsou stále považovány za srdce lázeňského zkušenosti v Evropě. Dnes masáže a péče o obličej jsou zdaleka nejpopulárnější lázeňské procedury v Americe.